Impregnat do cegły

Wodny preparat na bazie emulsji silanowej do impregnacji cegły.


FORMATY I PARAMETRY TECHNICZNE

Przeznaczenie: Środek przeznaczony do imprezowania powierzchni wykonanych z cegły wapiennej, cementowej, betonowej i gipsowej. Dedykowany do nowej pełnej cegły, starej cegły, płytek ze starej cegły oraz cegły ręcznie formowanej. Produkt do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. 

Korzyści: Impregnat wytwarza trwałą odporną warstwę na powierzchni cegły zabezpieczając przed wnikaniem wilgoci, ograniczając przez to rozwój pleśni, glonów i porostów. Zabezpiecza cegłę przed pyleniem, blaknięciem i przebarwieniami. Po aplikacji impregnatu, kolor cegły pozostaje bez zmian. Preparat chroni przed wnikaniem kurzu i brudu, ułatwia utrzymanie czystości. Wytworzona niewidoczna powłoka jest przepuszczalna dla pary wodnej, co umożliwia swobodę „oddychania” ścian i sprzyja procesowi ich osuszania. Zaimpregnowana pionowa powierzchnia jest chroniona przez kilkanaście lat. Zabezpieczona cegła w przeciwieństwie do nie zaimpregnowanej trwale utrzymuje atrakcyjny wygląd. 

Sposób użycia: Przed impregnacją podłoże powinno być czyste, suche oraz pozbawione pyłu, kurzu, tłustych plam i powierzchniowych zabrudzeń. Preparat nanosimy za pomocą pędzla lub natrysku. Zalecane jest nanoszenie dwóch warstw impregnatu w krótkich odstępach czasu, dopóki pierwsza warstwa jest wilgotna. Zalecana temp. nakładania preparatu od +10 do +25ºC. Do momentu wyschnięcia (24h) należy chronić impregnowane powierzchnie przed wilgocią oraz opadami atmosferycznymi. 

Wydajność: W zależności od chłonności podłoża z 1l preparatu można zaimpregnować od 3 do 10 m² przy jednokrotnym impregnowanie.