Impregnat do kostki brukowej „mokra kostka”

Impregnuje kostkę brukową, posadzki betonowe oraz posadzki wykonane z kamienia naturalnego. Gwarantuje długotrwałą ochronę przed szkodliwym działaniem wilgoci i zapobiega wzrostowi mchów i porostów. Wzmacnia naturalny odcień, zwiększa intensywnośc barw.


FORMATY I PARAMETRY TECHNICZNE

Przeznaczenie: Płynny preparat do impregnacji kostki brukowej i powierzchni betonowych, płotów betonowych.

Korzyści: Impregnat trwale chroni przed wpływem warunków atmosferycznych zarówno nowe, jak i stare produkty betonowe. Wytwarza trwałą, wysokoodporną warstwę na zabezpieczonych powierzchniach betonowych. Zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci w podłoże, ograniczając rozwój glonów i porostów. Ogranicza powstawanie wykwitów solnych na zabezpieczonych powierzchniach. Uwydatnia i odżywia kolor dając efekt tzw. „mokrej kostki”.

Sposób użycia: Podłoże powinno być czyste, suche, dobrze odtłuszczone i stabilne. W przypadku kostek z licznymi wykwitami, należy umyć powierzchnię produktem marki FEDA „Czyścik do kostki”. Impregnat nanosimy równomiernie za pomocą pędzla lub natrysku do nasycenia podłoża. Zalecane jest wykonanie dwukrotnej impregnacji. Drugą warstwę nanosimy po wyschnięciu pierwszej. Zalecane jest impregnowanie po min. 3 dniach słonecznych i bez opadów. Temperatura nakładania od +10°C do +25°C. Do momentu wyschnięcia należy chronić impregnowane powierzchnie przed opadami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi.

Wydajność: W zależności od chłonności kostki z 1l preparatu można zaimpregnować od 8 do 12 m² przy jednokrotnej impregnacji.

UWAGA! Przed przystąpieniem do prac należy przeprowadzić próby sprawdzające działanie impregnatu na małym fragmencie podłoża. Wynik próby należy ocenić 24h po wymalowaniu. Kostkę należy zaimpregnować nie wcześniej niż 6 miesięcy po ułożeniu, w celu wysezonowania. Z uwagi na różnorodność technologii produkcji kostek brukowych, firma nie ponosi odpowiedzialności za brak pożądanego efektu oczekiwanego przez klienta.