Impregnat do kamienia dekoracyjnego

Zabezpiecza przed zabrudzeniami i ułatwia utrzymanie czystości. Trwale chroni impregnowane powierzchnie. Stosowany do materiałów bardzo chłonnych. Zalecany do zabezpieczania okładzin ściennych, powierzchni wykonanych z płytek kamieniopodobnych, bloczków gipsowych i innych wyrobów z gipsu. Stosowany do impregnacji wewnątrz budynków.


FORMATY I PARAMETRY TECHNICZNE

Przeznaczenie: Preparat chroni zarówno nowe jak i stare powierzchnie kamienia dekoracyjnego. Stosowany jest do materiałów bardzo chłonnych. Zalecany do zabezpieczenia okładzin ściennych, powierzchni wykonanych z płytek kamieniopodobnych, bloczków gipsowych i innych wyrobów z gipsu. Stosowany do impregnacji wewnątrz budynku.

Korzyści: Cząsteczki preparatu wnikają w powierzchnię, tworząc niewidoczną warstwę ochronną nadającą właściwości hydrofobowe. Impregnat zabezpiecza przed szkodliwym wnikaniem wilgoci, jak również zapobiega rozwojowi glonów i porostów. Zaimpregnowana powierzchnia jest odporna na zabrudzenia z kawy, herbaty, wina, soków, kurzu. Impregnat odświeża, ale nie zmienia koloru kamienia. 

Sposób użycia: Opakowanie każdorazowo przed użyciem wstrząsnąć. Powierzchnia przeznaczona do impregnacji powinna być sucha, dokładnie oczyszczona z kurzu, brudu oraz wszelkich innych zanieczyszczeń. Impregnat jest gotowym produktem do użytku, nie należy rozcieńczać. Preparat należy nakładać cienką warstwą za pomocą pędzla lub metod natrysku, dbając o jego równomierne rozprowadzenie. Nie tworzyć kałuż, nadmiar produktu usunąć. Zalecana jest dwukrotna aplikacja, w krótkich odstępach czasu (mokre-na-mokre). Po ukończeniu prac chronić zaimpregnowaną powierzchnię przed zamoczeniem do pełnego wyschnięcia preparatu (24h).

Wydajność: Zużycie preparatu zależy od chłonności podłoża i sposobu aplikacji. Od 6 do 12 m² z 1l przy jednokrotnej impregnacji.