Olej do klinkieru

Wytwarza trwałą, odporną warstwę na zabezpieczanych powierzchniach, zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci, ogranicza powstawanie wykwitów, uwydatnia kolor i zabezpiecza przed blaknięciem. Do impregnacji klinkieru, cegieł, płytek elewacyjnych, okładzin z kamienia naturalnego i piaskowca naturalnego.


FORMATY I PARAMETRY TECHNICZNE

Przeznaczenie: Do impregnowania powierzchni wykonanych z klinkiery, płytek elewacyjnych, okładzin z kamienia naturalnego, tynków, betonu i piaskowca naturalnego. Do zabezpieczenia przed oraz po fugowaniu. 

Korzyści: Wytwarza trwałą, wysokoodporną warstwę na zabezpieczonych powierzchniach klinkieru, zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci w podłoże, ograniczając rozwój glonów i porostów. Ogranicza powstawanie wykwitów solnych na zabezpieczanych powierzchniach, uwydatnia kolor i zabezpiecza przed blaknięciem. 

Sposób użycia: Powierzchnia przeznaczona do pokrycia preparatem powinna być czysta, sucha, dobrze odtłuszczona i stabilna. Ewentualne zanieczyszczenia należy zmyć wodą z dodatkiem detergentów. Jeżeli występują wykwity, usunąć je czyścikiem do klinkieru. Powierzchnie przylegające do impregnowanych podłoży należy zabezpieczyć. Preparat nanosimy za pomocą pędzla lub miękkiego tamponu. Po zakończeniu prac związanych z fugowaniem, preparat należy zmyć wraz z resztkami fugi za pomocą wody z detergentem. Przy mocno nasiąkliwym podłożu zabieg po kilku dniach powtórzyć. Nowe okładziny impregnować po całkowitym wyschnięciu (ok. 4-6 tygodni po ułożeniu). 

Wydajność: W zależności od nasiąkliwości podłoża i sposobu nanoszenia z 1l preparatu można zaimpregnować od 8 do 12 m² powierzchni.