Impregnat do ogrodzeń betonowych „Intensywny kolor”

Wodny impregnat odżywiający kolor ogrodzeń betonowych.


FORMATY I PARAMETRY TECHNICZNE

Przeznaczenie: Preparat do impregnacji ogrodzeń i bloczków wykonanych z betonu. Dedykowany do starych i nowych produktów betonowych.

Korzyści: Impregnat trwale chroni przed wpływem warunków atmosferycznych. Zabezpiecza przed wnikaniem wody i wilgoci, zapobiega to powstawaniu mchów, glonów i porostów. Impregnat chroni przed zabrudzeniami i ułatwia czyszczenie. Zaimpregnowany materiał przez lata wygląda jak nowy.

Sposób użycia: Powierzchnia ogrodzenia powinna być czysta, sucha i stabilna. Należy zabezpieczać wszystkie powierzchnie, które nie będą impregnowane (szyby, elementy drewniane i metalowe). Preparat nanosimy równomiernie za pomocą pędzla lub natrysku, do momentu nasycenia podłoża. Na powierzchnie pionowe środek należy nanosić w kierunku od dołu do góry. Zalecane jest wykonanie dwukrotnej impregnacji. Drugą warstwę nanosimy po wyschnięciu pierwszej (po min. 8h). Temp. nakładania od 10 do 25°C. Sugerowane jest impregnować przy stabilnej, bezopadowej pogodzie. Czas schnięcia do 12 h w zależności od temp. otoczenia. 

Uwaga! Nie stosować przy temperaturach powyżej 30°C. Przed przystąpieniem do prac należy przeprowadzić próby w mało widocznym miejscu w celu sprawdzenia skuteczności preparatu, chłonności powierzchni oraz reakcji na podłoże. Wynik próby należy ocenić 24h po wymalowaniu. Należy zawsze stosować się do wskazówek producenta powierzchni. 

Wydajność: W zależności od chłonności podłoża z 1l preparatu można zaimpregnować od 6 do 10 m² przy jednokrotnej impregnacji.