Impregnat do kostki brukowej „mokra kostka”

Wzmacnia naturalną barwę i zwiększa intensywność kolorów impregnowanej powierzchni. Zabezpiecza przed wchłanianiem wody, tłuszczów i innych płynów, znacznie opóźnia powstawanie wykwitów. Stworzony na bazie rozpuszczalnika, głęboko penetruje powierzchnię.


FORMATY I PARAMETRY TECHNICZNE

Przeznaczenie: Preparat do impregnacji kostki brukowej, powierzchni betonowych, płotów betonowych.

Korzyści: Impregnat chroni przed wpływem warunków atmosferycznych zarówno nowe, jak i stare produkty betonowe. Zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci w podłoże, ograniczając rozwój glonów i porostów. Wytwarza wysokoodporną warstwę na zabezpieczonych powierzchniach betonowych. Ogranicza powstawanie wykwitów solnych. Uwydatnia i ożywia kolor dając efekt tzw. ”mokrej kostki”.

Sposób użycia: Podłoże powinno być czyste, suche, dobrze odtłuszczone i stabilne. W przypadku kostek z licznymi wykwitami, należy umyć powierzchnię produktem marki FEDA „Czyścik do kostki”. Impregnat nanosimy równomiernie za pomocą pędzla lub natrysku do nasycenia podłoża. Zalecane jest wykonanie dwukrotnej impregnacji. Drugą warstwę nanosimy po wyschnięciu pierwszej. Zalecane jest impregnowanie po min. 3 dniach słonecznych i bez opadów. Temperatura nakładania od +10°C do +25°C. Do momentu wyschnięcia należy chronić impregnowane powierzchnie przed opadami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi.

Wydajność: W zależności od chłonności kostki z 1l preparatu można zaimpregnować od 6 do 10 m² przy jednokrotnej impregnacji.

UWAGA! Przed przystąpieniem do prac należy przeprowadzić próby sprawdzające działanie impregnatu na małym fragmencie podłoża. Wynik próby należy ocenić 24h po wymalowaniu. Kostkę należy zaimpregnować nie wcześniej niż 6 miesięcy po ułożeniu, w celu wysezonowania. Z uwagi na różnorodność technologii produkcji kostek brukowych, firma nie ponosi odpowiedzialności za brak pożądanego efektu oczekiwanego przez klienta. Nie jest zalecana impregnacja kostek koloru białego.