Impregnat do klinkieru

Wytwarza trwałą warstwę na zabezpieczanych powierzchniach, zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci, ogranicza powstawanie wykwitów, uwydatnia kolor i zabezpiecza przed blaknięciem. Zabezpieczona powierzchnia jest przepuszczalna dla pary wodnej co umożliwia oddychanie i osuszanie ścian. Do impregnacji klinkieru, cegieł, płytek elewacyjnych i okładzin z kamienia naturalnego.


FORMATY I PARAMETRY TECHNICZNE

Przeznaczenie: Do impregnowania powierzchni wykonanych z klinkieru, płytek elewacyjnych, okładzin z kamienia naturalnego.

Korzyści: Wytwarza trwałą, wysokoodporną, warstwę na zabezpieczonych powierzchniach klinkieru, zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci w podłoże, ograniczając rozwój glonów i porostów, ogranicza powstawanie wykwitów solnych na zabezpieczonych powierzchniach, uwydatnia kolor i zabezpiecza przed blaknięciem, środek posiada wysoką odporność na alkalia. Zabezpieczona powierzchnia jest przepuszczalna dla pary wodnej, co umożliwia swobodę „oddychania ścian” i sprzyja procesowi ich osuszania.

Sposób użycia: Podłoże powinno być czyste, suche, dobrze odtłuszczone i stabilne. Preparat nanosimy za pomocą pędzla, wałka lub natrysku. Zalecane jest nanoszenie dwóch warstw impregnatu. Drugą warstwę nanosimy jeszcze zanim wyschnie pierwsza. Do momentu wyschnięcia należy chronić impregnowane powierzchnie przed opadami atmosferycznymi.

Wydajność: W zależności od chłonności podłoża z 1l preparatu można zaimpregnować od 4 do 10 m² przy jednokrotnej impregnacji.